Rada totiž po odvolání primátora Jana Korytáře, náměstka Jaromíra Baxy a radní Květy Morávkové (všichni ze Změny pro Liberec), k němuž došlo na konci března, nebyla kompletní.

Vyměnili se také náměstci. Zatímco předchozí zimní vláda jich měla pět, současná menšinová koalice prohlásila, že čtyři náměstci budou ve vedení města stačit. Funkci náměstka pro ekonomiku a systémovou integraci úřadu bude zastávat Jiří Šolc (Liberec občanům), který měl v předchozí vládě post náměstka školství a kultury.

Než jej zastupitelé zvolili, prošel Jiří Šolc zkouškou ohněm – jeho předchůdce Jaromír Baxa a předchozí primátor Jan Korytář jej zkoušeli z ekonomických vědomostí. „Vaše kandidatura mne naplňuje pochybnostmi,“ podotkl na jeho adresu Jaromír Baxa. Přidal se k němu i Jan Korytář, když se ptal Jiřího Šolce na jeho ekonomické vize i na to, jak chce dosáhnout vyrovnaného rozpočtu města. „Nenechám se zde zkoušet jako ve škole. Pletete si zastupitelstvo s vaším doktorandským projektem,“ bránil se Jiří Šolc. Zkoušením z jejich předpokladů a vizí si prošli před zvolením také ostatní kandidáti.

Náměstkem pro školství, kulturu a sociální oblast byl zvolen Kamil Jan Svoboda (Liberec občanům), náměstkem pro rozvoj, dopravu a technickou infrastrukturu nadále zůstal Lukáš Martin (ČSSD). Novým náměstkem pro územní plánování se stal Jiří Rutkovský (USZ). Funkce náměstka pro sport, dopravu a cestovní ruch byla zastupiteli zrušena, tak se Zuzana Kocumová (USZ) přesunula z vedení města do opoziční lavice. „Klidně budu běhat po Jizerkách. Nemusím být v čele města,“ řekla Zuzana Kocumová a lidé jí zatleskali.

Do jedenáctičlenné rady byli jako neuvolnění zvoleni zastupitelé Petr Černý (VV), Bohuslav Kabátek (VV) a František Hruša (ČSSD).