Na začátku prázdnin dělníci upravovali podzemní veřejné toalety, odstraňovali květináče a přesazovali zeleň. V srpnu začala druhá etapa, která zahrnovala i uzavření průjezdu z Pražské a Revoluční ulice.

O tom, jestli tato ulice bude pouze pro pěší nebo průjezdná pro auta rozhodli samotní obyvatelé města prostřednictvím ankety, kterou vyhlásila radnice.

Petice proti zneprůjezdnění

„Po sečtení hlasů byla většina lidí pro pěší zónu, ovšem výsledek byl velmi těsný," řekla po skončení ankety primátorka Martina Rosenbergová. Nepomohla ani petice, kterou sepisovali proti uzavření silnice místní živnostníci a další Liberečané.

„Myslím, že zneprůjezdnění ulice nebyl dobrý nápad. Teď aby člověk objížděl celé město, které je věčně ucpané. Ukáže se v zimě," míní liberecký řidič z povolání Jan Komárek. V současné době jsou již hotové vodovodní a kanalizační přípojky a elektrorozvody pro veřejné osvětlení.

„Zároveň klademe žulové palisády a chodníkovou mozaiku jak na Soukenném náměstí, tak v ulici Revoluční. V nejbližší době na řadu přijdou sadové úpravy. V době vegetačního klidu se pak budou sázet již vzrostlé dřeviny," uvedl Ondřej Paclt, mluvčí firmy Syner, která úpravu náměstí realizuje.

Přibudou sloupky

V září se stavební práce dotknou i vjezdu do Revoluční ulice, kde přibudou pevné a výsuvné sloupky.

Náměstí se předělává podle upraveného projektu libereckého atelieru Siadesign. Oproti původnímu plánu nakonec nebude fontána a ani farmářské trhy. Naopak se počítá s větším množstvím zeleně, která nahradí původní, do města nevhodné smrky. Pro odpočinek přibudou lavičky, počítá se s rozšíření pěší zóny a uzavřením Revoluční ulice.

Nová podoba Soukenného náměstí v Liberci má být dokončena do konce roku.