Nové vedení radnice se nyní vrací k někdejšímu záměru přebudovat spodní centrum, tedy k záměru, který už plánovala bývalá koalice v čele s ODS. Na přestavbu náměstí totiž přispělo obchodní centrum Forum třemi miliony korun, jenže s tím, že musí být obnova plochy hotová do konce příštího roku.

„Chceme otázku rekonstrukce Soukenného náměstí znovu otevřít a zvážit jiné varianty. Společnost MultiDevelopment nemusí mít trpělivost s našimi plány donekonečna,“ potvrdil hlavní důvod, proč se znovu město zabývá náměstím, náměstek Lukáš Martin (ČSSD). Není ovšem jasné, jakou variantu podoby náměstí město nakonec zvolí. Původní projekt počítal s tím, že se plocha změní v pěší zónu a že tu přibude hodně zeleně.

Přestavba by přišla městskou pokladnu na více než 17 milionů korun. Bývalý primátor Jan Korytář zkraje tohoto roku uvedl, že město tolik peněz nemá, a proto nepodepsal s firmou Syner, která vzešla z výběrového řízení jako vítěz, smlouvu na revitalizaci náměstí. Současně tehdy uvedl, že k obnově se město vrátí tehdy, až na radnici nastoupí městský architekt, který by neřešil jen jedno náměstí, ale podobu a využití i ostatních jako celku.