„Jako další krok k transparentnosti, vstupní přiznání majetku je na webu města již od sklonku loňského roku, budu pravidelně zveřejňovat jména lidí, s nimiž jsem se na jejich i svou žádost setkal k separátnímu jednání," uvedl Langr.

Reakce opozice na sebe nenechala dlouho čekat. „Vedle jednání v kanceláři také v dnešní moderní době existují telefonní hovory a videokonference nebo diskusní chaty. Tak, abychom jsme to nakonec nedohnali k absurdním povinnostem zaznamenávat všechno a s každým a pak by někdo vyšší ze záznamů překontrolovával, o čem byla řeč. To už by nebyla svoboda, ale poznaná nutnost," tvrdí opoziční zastupitel Liberce Jaroslav Zámečník (SLK).

„Je zajímavé, že ať udělá člověk cokoli, vždycky dostane od určitého typu lidí pár facek. Divná doba. Nestojím o hodnocení svého kroku v kladném ani záporném smyslu, zkrátka jsem podal veřejnosti jakousi stručnou zprávu o lobbingu. Ten přitom nechápu v tuzemském vnímání, ale v americkém podání, tedy vysoce pozitivně," kontroval Langr.

Náměstek ve svém seznamu například přiznal, že se sešel i s kontroverzním novinářem a pracovníkem Krajského protikorupčního pracoviště, jehož spoluzakladatelem je šéf Změny Jan Korytář, Jaroslavem Tauchmanem, což Starosty dopálilo. Nevěří, že za touto schůzkou byl pouze soukromý zájem.

„Pan Tauchman jako soukromá osoba, jako vtip dobrý," rýpl si starosta Chrastavy Michael Canov (SLK).

„Přišel v prosinci sám za sebe s velmi dobrým nápadem, jak pomoci v zimním období lidem bez domova. Něco jsme v tomto směru odpracovali, kontaktovali vojáky i hasiče, protože jsme potřebovali jejich součinnost. Bohužel jsme se zatím nedohodli se zahraničními vlastníky pozemku, který jsme si pro celou akci vyhlédli. Snad příští zimu," vysvětluje Langr.

„V Praze například už dlouhé roky fungují přes zimu stany, kde lidé dostanou najíst, nezmrznou a mohou se vyspat a umýt. Musím snahu a nasazení pana náměstka opravdu ocenit, ač se to nepovedlo realizovat," doplnil Tauchman.

Langr zamýšlel postavit stan pro bezdomovce v místě bývalé Textilany. Jedná se o strategickou lokalitu blízko centra. Jiná taková ve středu města není. S holandským majitelem se ale zatím nedomluvil. Bylo to prý příliš narychlo. Rovněž kapacity vojáků jsou v tuto chvíli omezené. Veškerý materiál mají dislokovaný ve Vrběticích.