Zastupitelstvo města Liberce na svém dnešním jednání zvolilo nového náměstka primátora s gescí pro energetiku a Smart City. Na návrh městské rady se jím stal Vojtěch Prachař, s politickou příslušností k hnutí ANO. Pozici náměstka bude vykonávat jako neuvolněný. Zároveň bude zastávat pozici člena rady města.

Vedení města, složené z koalice Starostové pro Liberecký kraj (SLK), ANO a České pirátské strany, se v uplynulých dnech dohodlo také na změně v uspořádání a rozdělení některých gescí. Dosavadní náměstek primátora pro územní plánování a majetkoprávní záležitosti Adam Lenert dostane nově na starosti také oblast sportu, sportovní infrastruktury a správu městského majetku. Primátor města Jaroslav Zámečník pak převzal do své kompetence řízení největší chystané zakázky, tedy rekonstrukci plaveckého bazénu.

Radnice
Primátor zadal kontrolu veřejných zakázek kvůli liberecké korupční kauze

„Od nového složení vedení města i rady očekávám především konstruktivní a kvalitní spolupráci. Čeká nás spousta úkolů, které jsme občanům slíbili, čemuž odpovídá i nové uspořádání a rozdělení některých gescí. Věřím, že do konce volebního období stihneme ještě celou řadu projektů a postaráme se o kvalitní a zodpovědnou správu města. A jsem přesvědčený, že to, co od nás veřejnost očekává, naplníme,“ řekl primátor Liberce Jaroslav Zámečník.

Prvním pracovním dnem se pro nově zvoleného člena vedení města a radního Vojtěcha Prachaře stane pátek 26. dubna. „Děkuji kolegům zastupitelům za projevenou důvěru. Věřím, že témata, která mám v gesci, jsou nejen nová a moderní, ale budou sloužit k rozvoji města a k prospěchu jeho obyvatel. Své zvolení beru jako výzvu,“ uvedl krátce po rozhodnutí zastupitelů nově zvolený náměstek a radní Vojtěch Prachař.

Mohlo by vás zajímat: Částečně vypuštěný bazén v Liberci čeká na rekonstrukci, nahlédněte dovnitř

Zdroj: Jiří Louda