Omluva se týká i jeho druhého výroku: „Kamarádi, kteří v minulosti půjčili Změně na volby a vratky se nedočkali, nyní chtějí dostat to, proč Změně půjčili. Ovšem z městského, přes Korytáře.“ Kysela se musí za výroky omluvit jak na zmíněném serveru, tak na svém facebookovém profilu. Soud konstatoval, že jsou jeho tvrzení nepravdivá a neoprávněně jimi zasáhl do pověsti politického hnutí Změna. Kysela také musí zajistit odstranění textu.

„Můj názor na možná úskalí nákupu zámku se nemění, nicméně jsem se poučil. Měl jsem to formulovat jinak,“ reagoval na verdikt Kysela. Rozsudek je zatím nepravomocný, Kysela se ale odvolat neplánuje. „Myslím, že by se soudy neměly zabývat takovými prkotinami. Pokud pan Korytář neunese, že do něj politický konkurent reje, zatímco on reje do každého na počkání, je to jeho věc,“ řekl Kysela.

Lídr Změny Jan Korytář přijal rozsudek s povděkem. „Věřím, že to bude varováním i pro všechny ostatní. Není možné plést si svobodu slova s možností beztrestně lhát a pomlouvat,“ uvedl s tím, že ještě zvažuje odvolání. Soud totiž zamítl žádost Změny o finanční zadostiučinění. „Nechce se mi platit za to, že jsme se museli soudně domáhat, aby se někdo, kdo lže, za svou lež omluvil,“ vysvětlil.

Není to jediný právní spor, kteří mezi sebou rozhádaná bývalá koalice vede. V dubnu podal na Jana Korytáře trestní oznámení primátor Tibor Batthyány (rovněž zvolen za ANO). Viní ho ze zneužití pravomocí, kterého se měl dopustit, když podepsal smlouvy na nákup pozemků autobusového nádraží místo něj.

Koupi předtím schválilo zastupitelstvo, primátor chtěl ale rozhodnutí ještě zvrátit. Než stačil zastupitele přesvědčit, podepsal smlouvy místo něj v neděli Korytář. „Porušil tím zákon o obcích, zastupovat mě může pouze v době mé nepřítomnosti nebo v době, kdy nevykonávám funkci,“ odůvodnil to tehdy Batthyány.

Touto věcí se však zatím soud nezabýval. „Žádné předvolání od policie jsem dosud nedostal,“ připomněl Korytář. V katastru nemovitostí už je město jako vlastník uvedeno a svůj postup proto Korytář považuje za legitimní. „Zatím jsem žádný vývoj nezaznamenal, ale nechávám to na orgánech činných v trestním řízení,“ řekl Batthyány.