Přestože byly podle vedení společnosti všechny významné stavební práce dokončeny podle původního plánu, vyskytly se problémy s dodávkou specifického vybavení a materiálů pro interiéry nákupního centra. To donutilo společnost Plaza Centers posunout datum plánovaného otevření až na jaro příštího roku.

„Pro interiéry projektu jsme vybrali ojedinělé a zcela exkluzivní vybavení a materiály, které ale bohužel do Vánoc nebudeme mít k dispozici. Rádi bychom se omluvili všem obyvatelům Liberce i nájemcům centra za toto politováníhodné zdržení,“ řekl Tal Ben Yehuda, ředitel Plaza Centers Česká republika.

Stavba centra, která započala v roce 2007, postupovala doposud i přes svůj nesporný vliv na Šaldovo náměstí a ulici 5. května bez větších či viditelných potíží.

Na začátku tohoto roku si dokonce stavitelé centra pochvalovali abnormálně teplou zimu, díky níž získali náskok oproti původnímu plánu. Kvůli nedostatku vysoce kvalitních materiálů pro dokončovací interiérové práce se ale nakonec slavnostní otevření centra Liberec Plaza zpozdí.

Na širokou nabídku s více než 120 obchodů s módou, službami a restauracemi v historickém středu města si tak budou muset Liberečané ještě počkat. Minimálně do jara příštího roku.