Výtěžek ze speciálních pokladniček umístěných v centru Liberce totiž poputuje na pomoc libereckým zdravotně a mentálně postiženým lidem, starým, nemocným, opuštěným lidem a rodinám s dětmi, těm, kteří se ocitli v tíživé životní situaci.

„Sbírku padesátníků v Liberci hodnotíme jako úspěšnou a všem, kdo do sbírky přispěli, jménem všech potřebných děkujeme,“ řekl Deníku mluvčí Nadace Euronisa Jan Pelant.

Sbírkové pokladny byly v Liberci umístěny v Městském informačním centru na náměstí Dr. E. Beneše a v pobočce UniCredit Bank v Moskevské ulici. Při přepočítání, ke kterému došlo na konci minulého měsíce, se v pokladnách dohromady nacházelo přesně 8 186 kusů padesátihaléřových mincí a s ostatními mincemi pak výtěžek ve zmíněných pokladničkách činil asi 4 413 korun.

„Chtěl bych připomenout, že pokladny budou široké veřejnosti na stejných místech i nadále k dispozici až do konce tohoto roku. To znamená, že se tyto sbírkové pokladny pouze „přeorientují“ zpět na sběr ostatních stále platných mincí i bankovek,“ dodal Jan Pelant.

Tyto pokladny budou rozmístěny také v obchodech, lékárnách či infocentrech dalších měst Libereckého kraje. Dále přispívat tak budou moci také lidé v Semilech, Turnově, Jilemnici a Lomnici nad Popelkou.