S tímto projektem přišla Nadace v roce 2010 a díky zájmu lidí se tak letos bude pečivo prodávat už pošesté. „Prodávat budeme tři dny, od úterý do čtvrtka u hlavního vchodu. Letos pro nás pečivo napekly Jizerské pekárny," sdělila Jana Kovaříková z Nadace Euronisa.

Výtěžek z prodeje putuje každý rok jedné vybrané neziskové organizaci. Zatímco vloni putoval více než třicetitisícový výtěžek Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí a mládeže z Jablonce nad Nisou a občanskému sdružení Svítání, které se zabývá hipoterapií, letos se Euronisa rozhodla podpořit obecně prospěšnou společnost Maják, která již 15 let pomáhá dětem v Libereckém kraji.

„Lektoři Majáku při svých programech na školách pomáhají dětem vyvarovat se nebezpečí, jako jsou šikana, anorexie, závislost na drogách, předčasný sexuální život, kouření, alkohol a dalších," uvedl ředitel Nadace Euronisa Jan Pelant. „Pro děti, které už se s těmito riziky potýkají, zřídil Maják tři nízkoprahové kluby, kde se každému snaží odborně a individuálně pomoci. Nyní Maják potřebuje peníze na starší auto, díky kterému se jeho pomoc dostane k více dětem."

Za loňský rok oslovil Maják přes 9000 dětí na školách a pomohl přes 300 klientům v klubech. Zájem vzdálenějších škol o jeho preventivní programy ale Maják bez „sociálního" automobilu není schopen pokrýt.