Herní prvky i osmiboký altán

Příměstský les se začal pomalu měnit už předloni. Prvním krokem bylo prosvětlení stávajícího lesního porostu a odstranění poškozených stromů. Ve stejném roce vznikl i projekt celkových úprav a loni odstartovaly přípravné práce. Hotovo má být letos. „Místo se změní na lesopark, v němž bude prostor pro drobné herní prvky pro děti, vznikne tam krátká dětská cyklostezka, osadíme tu lavičky a v místě bývalé střelnice postavíme altán," prozrazuje Otto Kučera z Lesní správy Frýdlant. Právě ta projekt ve spolupráci s městem organizuje.

Cesty přístupné pro kočárky i odrážedla

Místo, kam už teď vyrážejí často obyvatelé přilehlých sídlišť a děti z blízké školy a školky, se dočká i úpravy cest. „Cestičky budou podloženy kamenivem a uválcovány. Do lesoparku se tak dostanou pohodlně i rodiny s kočárky nebo děti na odrážedlech," podotkla mluvčí frýdlantského úřadu Alena Švejdová.

Podle plánu se v prostranství počítá i se stojanem na kola, bludištěm tvořeným dvěma tisíci a dvěma sty kusy habru nebo přístřeškem se stolem a dvěma lavicemi.

Lesopark je dalším z řady projektů, které na Frýdlantsku zajišťují Lesy ČR. Tím nejznámějším ale zůstane bezpochyby i nadále Singltrek pod Smrkem.

Na lesopark naváže naučná stezka

Na zrod lesoparku se chystá navázat samotný Frýdlant. „Ještě letos vznikne v areálu mateřské školy v Bělíkově ulici krátká naučná stezka nazvaná „Než půjdeš do lesa". Má dětem ze školky nebo první třídy přiblížit život v přírodě a probudit v nich zájem o ni," uzavírá vedoucí investičního oddělení města Zdena Ubiasová.