Náborová akce a zároveň soutěž středních škol o putovní pohár ředitele Krajského ředitelství policie Libereckého kraje se konala minulý týden ve sportovním areálu Sport park Liberec. Na šedesát studentů maturitních ročníků ze šesti středních škol z celého kraje sem přišlo vyzkoušet svou fyzičku a změřit síly s hráči A-Týmu Bílých Tygrů Liberec.

“Cílem celé akce bylo ukázat studentům, že obávané fyzické testy v přijímacím řízení k Policii ČR nejsou nepřekonatelné,” uvedla koordinátorka prevence libereckých policistů Vladimíra Šrýtrová.

Fyzických testů se zúčastnilo celkem 61 studentů, z toho 29 mužů a 32 žen. Postupně absolvovali všechny disciplíny, které jsou nedílnou součástí příjímacího řízení a testy úspěšně splnilo 37 z nich. “Družstva bojovala také o putovní pohár navržený speciálně pro tuto akci ve sklářských dílnách v Kunraticích u Cvikova. Ten nakonec vybojovala Střední škola Kateřinky Liberec,” doplnila Šrýtrová. Studenti této školy obsadili zároveň první místa v kategorii mužů i žen. Na druhém místě v kategorii družstev se umístilo Gymnázium Ivana Olbrachta Semily a třetí příčka patřila studentům z Euroškoly Česká Lípa.

Tatra 148 opět dobývá dětská srdce.
Legendární hračka opět dobývá dětská srdce. Tatra 148 se rodí pod Ještědem

Akce se účastnili nejen Bílí Tygři, ale také bývalý olympionik, bobista Miloš Veselý a biatlonista Jaroslav Soukup, oba současní policisté z odboru služební přípravy. “Přijít mohli také zájemci z řad veřejnosti. Všichni si mohli poměřit své síly i se skupinkou sloužících policistů, kteří se testů rovněž zúčastnili,” dodala policejní preventistka.

Celou akci zahájil úvodním slovem ředitel Krajského ředitelství policie Libereckého kraje Libor Špráchal, který přivítal všechny přítomné a popřál zájemcům, kteří se rozhodli absolvovat fyzické testy, hodně štěstí a úspěchů. Následovala slova generálního manažera a jednatele společnosti Bílí Tygři Liberec Ctibora Jecha.

“Náborovou akci doprovázel doprovodný program, návštěvníci si mohli na místě prohlédnout policejní techniku. V rámci programu se mohli lidé dozvědět více o podmínkách přijetí do služebního poměru a možnostech uplatnění u policejního sboru,” popsala Šrýtrová.

Výstavba Centra urgentní medicíny v Liberci pokročila.
VIDEO: Při stavbě Centra urgentní medicíny vytěžili 40 tisíc kubíků horniny

Úspěšní zájemci, kteří podstoupili fyzické testy, obdrželi na závěr z rukou náměstka krajského ředitele pro vnější službu Pavla Bartoše osvědčení, které je platné po dobu jednoho roku a bude případným zájemcům uznáno při přijímacím řízení do služebního poměru příslušníka Policie České republiky.

"Již na místě někteří studenti projevili zájem o práci u Policie ČR s tím, že po složení maturitní zkoušky se budou o tuto práci ucházet," sdělil vedoucí oddělení náboru a personální stabilizace Krajského ředitelství policie Libereckého kraje Jan Machálek.

Mohlo by vás zajímat: Legendární hračka opět dobývá dětská srdce. Tatra 148 se rodí pod Ještědem

Zdroj: Jiří Louda