Návrh ale neprošel. Opozice, kterou tvoří KSČM, ČSSD a ODS jej neprohlasovala. Pro zařazení bodu do programu bylo 22 opozičních zastupitelů, 6 se hlasování zdrželo a 16 bylo proti návrhu. Hejtman Libereckého kraje Martin Půta (Starostové) ještě před jednáním zastupitelstva a bezprostředně po jednání svého klubu prohlásil, že způsob odvolání není standardní. Také jeho stranický kolega Petr Tulpa prohlásil, že návrh na odvolání v takové podobě považuje za neopodstatněný. „Za prvé se takový materiál nedává na stůl dvě hodiny před jednáním.

Za druhé si myslím, že takový postup zasluhuje projednání minimálně mezi všemi politickými subjekty. A za třetí, zastupitelé KSČM by si měli minimálně paní náměstkyni pozvat k vysvětlení těch pochybení, která je zajímají. Nic z toho neudělali," řekl Tulpa. Nevylučuje ovšem, že pokud navrhovatelé uvedené body naplní, je možné se na dalším zasedání k problému vrátit. Pro odvolání Kocumové hlasovali naopak sociální demokraté.

ČSSD podle slov šéfky poslaneckého klubu Lenky Kadlecové vidí v práci Zuzany Kocumové také jisté mezery. „Zcela jednotně podpoříme návrh komunistů. Často jsme ji kritizovali ústy Romany Žatecké, která má zdravotnictví na starosti," řekla před jednáním Kadlecová.

„Paní radní Kocumová nás o zdravotnictví vůbec neinformuje. Co se děje, se dovídáme z médií, což je pro mě naprosto neakceptovatelné. Ač je Liberecký kraj zakladatelem dvou obchodních společností (nemocnice v Liberci a České Lípě), já jako zastupitelka nemám o chodu obou společností žádné informace," řekla Žatecká.

Dodala, že o budoucnosti českolipské nemocnice neměla relevantní informace půl roku. Odborná veřejnost také Kocumové vyčítá zdržení výstavby heliportu o půl roku.

„Hlasováním o návrhu na odvolání statutární náměstkyně hejtmana Zuzany Kocumové se ukázalo, že ve své funkci je na podkladě koaliční setrvačnosti a nikoliv na základě odborné způsobilosti," prohlásil k výsledku hlasování o dalším setrvání Zuzany Kocumové na postu náměstkyně pro zdravotnictví Stanislav Mackovík.

Sama náměstkyně Kocumová před hlasováním zastupitelstva prohlásila, že podle ní jde o politický souboj. „Já mám svědomí čisté," řekla Kocumová.

V jednom se ale přeci jen s ředitelem liberecké záchranky vzácně shodují. Současný stav rozhodně neprospívá zaměstnancům záchranky.

Lékaři z tamního odborového klubu se už dokonce v minulých dnech na vedení kraje obrátili s dopisem, v němž na destabilizaci záchranky chtějí reagovat dokonce formou výpovědí.