Informoval o tom jeden ze zakladatelů Automuzea Milan Bumba. Ve Vratislavicích by zůstala jen expozice Porsche a Volkswagenu, plánuje Bumba. Hlavním důvodem pro jejich zachování v areálu pivovaru je, že s těmito značkami je spojený geniální automobilový konstruktér Ferdinand Porsche, který se ve Vratislavicích narodil.
Od stěhování ostatních modelů do centra města si Automuzeum slibuje zvýšení návštěvnosti. Nahrává tomu blízkost Severočeského muzea, jedné z nejmodernějších českých galerií sídlící v bývalých městských lázních, zoo a botanické zahrady. Do Vratislavic loni za veterány přišlo 2500 lidí. "Na výstavišti bychom chtěli mít otevřeno každý den, rádi bychom dělali například i speciální programy pro školy," uvedl Bumba.

Vedení Liberce se projekt Automuzea zamlouvá. Jako vhodný by byl pavilon G po společnosti BOOM-nábytek, který bude volný od července. Rovnou ho ale město Automuzeu pronajmout nemůže. Radnice proto vypíše výběrové řízení. V podmínkách bude, že pavilon musí být přínosem pro cestovní ruch i rozvoj volnočasových aktivit žáků škol. S vítězem radnice uzavře smlouvu na tři roky a na nájemném získá každoročně skoro 41.000 korun. Nájemce navíc bude muset platit energie a starat se o budovu postavenou kolem roku 1980. "Pavilon je plně funkční. Podle stavebně technického průzkumu je však nutné provést opravy klempířských konstrukcí a okapových žlabů. Dále je potřeba vyměnit některá okna," uvedla mluvčí radnice Zuzana Minstrová.

Historické automobily a motocykly na výstavišti Automuzeum prezentovalo loni v září. Výstavu během jednoho týdne navštívilo několik tisíc lidí.