Důkazem mohou být davy lidí, které tam během soboty dorazily. V letošním roce byla navíc výstava zaměřená na úpravu a zařízení interiérových a exteriérových částí našich obydlí spojena s Autosalonem Liberec. Ten kromě modelů několika automobilových značek nabídl třeba možnost vyzkoušet si brýle, které simulují stav opilosti a absolvovat s nimi procházku mezi kužely.

„Chodíme sem pravidelně každého půl roku. Většinou nakoupím něco na zahradu, rostlinky nebo sazenice. Na přestavbu bytu jsem už stará, ale projdu si i pavilony, kde nabízejí kuchyně nebo koupelny," řekla jedna z návštěvnic, Marie Janoušková, která na liberecké výstaviště dorazila v sobotu odpoledne s kamarádkou.

Od prostěradel po novou kuchyň

Výstava Dům a bydlení je pro lidi stále přitažlivá, jenom v loňském roce se jí zúčastnilo 128 vystavovatelů a navštívilo ji 14 635 návštěvníků. Nabídka toho, co si návštěvníci mohou koupit, se neustále rozšiřuje. Na výstavních plochách se objevuje vše od prostěradel po nové kuchyně, krby nebo zahradní vybavení. Na podzim se sice objevuje méně zahrádkářů a pěstitelů, ale i přesto měli možnost návštěvníci nakoupit sazenice nebo trvalky.

„Na jaře je toho samozřejmě víc, jak rostlinek tak prodejců, ale zájem je pořád, jinak bychom tu nebyly," řekly zahradnice z jediného stánku s rostlinami v celém areálu libereckého výstaviště.

Letos se s výstavou spojil i II. ročník libereckého Autosalonu, na kterém se vystavovaly osobní, užitkové i nákladní automobily, motocykly a autopotřeby.

Liberecké výstaviště má dlouhou tradici

„V areálu je 6 pavilónů. Pro vnitřní výstavní účely je celkově využíváno 4 450 m² výstavní plochy a pro exteriéry lze využít 4 000 m²," řekli organizátoři výstavy ze společnosti Diamant Expo a dodali, že veletrh je určený zejména lidem, kteří přemýšlí, jak si zkrášlit domov nebo se zajímají o design a dekorace.

„Neměli jsme dnes žádný program, tak jsme se přišli podívat. Vytáhl jsem s sebou syny a vnuky, které zajímají auta, takže tady mají co obdivovat. Před chvílí jsme zkoušeli projít trasu jako opilci a musím říct, že to bylo dost vtipné," řekl Marek Závora z Liberce.

Na výstavu Dům a bydlení naváže v květnu příštího roku další oblíbená prodejní akce Dům a zahrada s potřebami pro zahrádkáře, která proběhne ve dnech 12. až 15. května 2016.