„Princ Haakon by měl na Sychrov dorazit 24. února odpoledne a doprovázet jej bude také početná delegace vysoce postavených zástupců norské federace,“ prozradil Tomáš Rak s tím, že ještě v ten den by měl snad korunní princ navštívit i jeden ze závodů světového šampionátu. „O den později pak pro prince připravíme privátní večeři s přáteli přímo v prostorách Rytířského sálu,“ dodal ředitel hotelu.

Kvůli ubytování norského korunního prince vyčlení zámecký hotel Sychrov ještě celé jedno křídlo pro královskou ochranku. „Šéf ochranky přijede již dva dny předem, aby zkontroloval veškeré pokoje,“ uvedl Tomáš Rak s tím, že kromě ochranky si princ přiveze ještě vlastního kuchaře, který dohlédne na výrobu jídel z těch nejkvalitnějších potravin a tajemníka, který se postará o to, aby se ubytování budoucího norského krále uskutečnilo přesně podle pravidel protokolu.

„Není možné, aby prince přivítala recepční. V protokolu je totiž přesně popsáno, kdo může prince uvést na pokoj, či s kým má jet výtahem,“ přiblížil Tomáš Rak pravidla, která jsou s pobytem významné osobnosti spojená.

Jeden apartmán a dva pokoje pro rodinu a přátele si na 27. a 28. února objednala v zámeckém hotelu Sychrov také americká podnikatelka českého původu Ivana Trumpová. „K jejímu pobytu zatím nemáme žádné informace. Jediné co víme, je skutečnost, že si nás Ivana Trumpová vybrala kvůli prostředí a klidu, jenž okolí zámku Sychrov nabízí,“ dodal Tomáš Rak.

Norský korunní princ Haakon a Ivana Trumpová samozřejmě nebudou jedinými významnými hosty na mistrovství světa. Například liberecká radnice se podle svého tiskového mluvčího Martina Korycha již pečlivě chystá na přijetí prezidenta republiky Václava Klause a některých členů vlády. Vyloučena navíc není ani účast švédského krále Carla XVI. Gustafa, který jezdí obvykle na významné lyžařské závody povzbuzovat svůj národní tým.