„Milovníci tohoto tradičního veselí jistě ocení zabijačkové specialitky, stánky s dárkovými předměty, další druhy občerstvení a nápojů, ale třeba také stánek s čokosalámky a čokotlačenkou. Atmosféru doplní také maškary a folklórní soubory Horačky a Krkonošský Horal." Láká mluvčí památkového ústavu Lucie Bidlasová.

Kromě masopustu se také můžete projít zámeckým parkem s oranžérií a nebo absolvovat prohlídku zámku. „Sychrovu se často říká vyřezávaná pohádka díky řezbářským výtvorům z dílny Petra Buška. Kromě základní prohlídky se také můžete podívat na výstavu „Z dětských pokojíčků", milovníky drahých kovů a kamenů jistě potěší Klenotnice, která prezentuje šperky a plastiky z drahých kovů a kamenů, které České republice věnoval turnovský rodák, František Khynl.
Tradiční masopustní průvod ve stylu brazilského karnevalu se už podeváté uskuteční v Novém Boru. Na náměstí pak budou i recesistické závody v běhu na lyžích. Ty pořádají tento víkend i ve Smržovce na Jablonecku. A v Krkonoších se zase můžete setkat nejen s dobovými lyžníky, ale i s pánem hor a pašeráky. V Rokytnici nad Jizerou probíhá dnes „Pašeráckej vejkend" – tradiční masopustní akce s jarmarkem.