Ekologický park s místy pro piknik, cvičení i odpočinek, společenské akce a další aktivity staví ve svahu vedle stadionu U Nisy společnost Sungarden, jejímž jediným jednatelem je Stanislav Štastný.

Projekt má i ekologický rozměr. Dřevěné instalace budou sloužit jako útočiště pro hmyz či žáby. „Plánujeme postavit také čmelín. Čmeláků, kteří jsou důležitými opylovači, je málo. Například v Praze takové čmelíny už vznikají," sdělil Šťastný.

Pomoc na oplátku

Vstup do parku chce podnikatel podmínit například pomocí při údržbě a budování parku. „Jde o můj vlastní projekt, proto chci regulovat, kdo všechno bude do parku chodit. Uvítám ale všechny ekologické nadšence, kteří budou ochotní pomoci," vysvětlil Šťastný.

Stavbu financuje Šťastný z vlastních prostředků, úvěru a požádal i o dotaci z Ekofondu města. „Žádost o dotaci na Ekopark jsme obdrželi, než ale správní rada rozhodne o jejím přidělení, nebudeme se k projektu vyjadřovat," uvedla mluvčí města Liberec Zuzana Minstrová.

„Je to opravdu krásný nápad, jen je škoda, že vedle ekologického parku je stoka, ve které tečou splašky," postěžovala si Vlasta Čílová, která kolem parku chodí venčit psy.

Přírodní posilovna

Zatím je park na začátku přestavby, část lesa je stále zarostlá a neprostupná. V kopci se rýsují pěšiny, dřevěná konstrukce posilovny, přírodní přístřešek z větví a hotel pro hmyz.

„Nemohu říct, kdy bude park hotový, je toho ještě hodně. Těší mě ale velký zájem lidí, kteří sami od sebe chodí a nabízejí pomoc. Například příští týden nám pomůže bootcampový tým vynosit klády nahoru na svah. Je to vzájemně přínosné, oni si přijdou zacvičit a nám tím hodně pomůžou,"uzavřel Šťastný.

Informace o vývoji stavby najdou zájemci na facebookových stránkách Ekoparku.

Jitka Blehová