Podezřelé doupě plné dívčích kalhotek, šatů a pornočasopisů, o kterém Deník informoval ve středu, prohledali v pátek dopoledne policisté. Do Lukášova vyjeli právě na základě článku v Deníku. O místě neměli ponětí, původní objevitelé jim nic nehlásili.

„Ráda bych apelovala na všechny, kteří objeví něco podezřelého, aby nález v první řadě hlásili policii, která teprve po oznámení může zakročit," zdůraznila policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Policie místo obhlédla, nafotila a následně rozhodne, jak se k případu postaví.

Čtěte také: Doupě fetišisty objevili při čištění lesní tůňky

,,Je možné, že budeme zděný přístřešek v lese monitorovat. Nelze vyloučit, že zde přebývá osoba, která je například v pátrání. Podobná místa nás většinou dovedou k lidem, kteří mají co do činění se zákonem. Možná se tady ale ukrývají jen „neškodní" bezdomovci, kteří věci ukradli. Pro ně má hodnotu všechno. Je jedno, zda se jedná o dětské kalhotky nebo kusy železa. Je tedy předčasné dělat závěry, že se tu schovává fetišista s pedofilními sklony," vyvrátil první teorie policista.

Lidé žijící v okolí jsou rádi, že se policie o místo zajímá. Oni sami si dosud nikoho podezřelého jen pár stovek metrů od svých domovů nevšimli.

„Mám malé dítě a děsí mě představa, že by si tu hrálo a setkalo se s nějakým podivným individuem," řekl Petr S., který Deník na doupě v Lukášově upozornil. Přišel na něj zcela náhodou.

„Rozhodli jsme se, že tady vyčistíme téměř zapomenutou lesní tůňku. Roky sem nikdo nechodí. Přitom civilizace je odsud jen kousek. Vede sem i dobrá přístupová cesta. Asi ideální místo pro někoho, kdo se chce ukrýt. Mně ten nález vyrazil dech. Vlezl jsem do přístřešku ze zvědavosti a podruhé už bych tam nešel," řekl již na začátku týdne Pavel J.