Zhruba 200 lidí si rezervovalo místo ve čtyřhvězdičkovém hotelu Zlatý Lev v centru města. „Máme otevřeno každý rok a zájem stoupá. Loni tady bylo asi 160 lidí," uvedl ředitel Clarion Grandhotelu Zlatý Lev Miroslav Souček. Na večeři podle něj chodí nejen ubytovaní, ale i Liberečané. „Zatím se jich objednalo 18," upřesnil ředitel. Připravené mají dvě menu o pěti chodech, lidé si ale mohou vybrat podle vlastního uvážení i z dalších jídel. Cena štědrovečerního menu se bude pohybovat kolem 400 korun.

Několik stovek lidí očekávají ve svých restauracích také v Centru Babylon. „Zatím je potvrzeno 280 hostů," uvedla mluvčí Babylonu Markéta Schwarcová. Po 18. hodině bude v zábavním komplexu se čtyřhvězdičkovým hotelem otevřen Lobby bar a restaurace Luxor. Pro ubytované návštěvníky připravili slavnostní večeři s tradičními vánočními specialitami formou bufetu.

V Liberci budou na Štědrý den přístupné i další restaurace, například v hotelu Pytloun. „Zatím máme pár zájemců," řekl recepční Albert Novák.

Kdo by chtěl strávit romantický večer s pohledem na Liberec, má smůlu. Restaurace na Ještědu bude zavřená. Kabinková lanovka na Ještědu bude jezdit na Štědrý den do 16 hodin.