Tři góly inkasoval od béčka Doubí (4:3), dále udržel čistý štít proti Branžeži (3:0), Žibřidicím (4:0), branku dostal následně od Vratislavic B (3:1) a pak přispěl k výhře 9:0 proti Pěnčínu. „Není to jen zásluha moje, ale boj celého mančaftu. Dík patří také trenérům. Po nemocném trenérovi Volejníkovi, který nás vedl na podzim, převzal na jaře štafetu Pokorný,“ přiznává.

Přitom nebyl gólmanem minimálně 15 let. „Po začátcích v mateřském klubu UD Hamr jsem tam do dorostu chytal. Pak mě spíš bavila hra v poli, takže jsem hrál středního záložníka. V roce 1995 jsem přestoupil do Osečné jako hráč. Poslední čtyři roky jsem hrával za místní béčko v záloze a po jeho zrušení jsem vlastně zase byl v áčku,“ uvedl Bílý, který také koketoval s pískáním zápasů. Rozhodnutí vrátit se mezi tyče v něm narostlo v letošní zimní přípravě.

„To bylo na turnaji v Dubu. Přede mnou chytal za Osečnou Petr Škoda a Martin Křáp. Martin nějak nechodil a Petr byl s námi v béčku. Když béčko zrušili, tak jsem si řekl, že když si vzpomenu na staré časy, nebudu horší než oni. Bylo to moje rozhodnutí, protože v šestatřiceti běhat po hřišti s mladými kluky už není pro mě. Takže trochu má vyčůranost. Ale kluci mi dali za pravdu, a tak od té doby chytám,“ řekl.

Při posledních výsledcích samozřejmě v Osečné litují loňského sestupu. „Mladým se nechtělo trénovat a chodili jen na zápas. A to se pak projevilo. My starší jsme trénovat mohli a oni bez tréninků si přišli jen zahrát. Proto jsme my, odpadlíci, hráli za béčko,“ podotkl. Protože loni áčko sestoupilo do nejnižší soutěže, automaticky béčko skončilo. V týmu je nyní patnáct lidí. Uvažovali o postupu zpátky, ale měli smůlu, že skončilo hlavické béčko v I. A třídě a osm hráčů odešlo do Bílé, která má postupové ambice.

„Po sestupu jsme byli na začátku další etapy, šlo o skloubení kluků béčka s áčkem. Teď jde o to, abychom skončili druzí. Šance tam je. A co se okresu týče, jsou tam kvalitnější útočníci i brankáři. Když porovnám současný náš mančaft s okresem, tak věřím, že bychom vzadu nebyli. Ale i v nejnižší soutěži můžeme nad každým vyhrát, ale také s každým prohrát. Třeba takové týmy jako Žibřidice a Zdislava, které s námi hrály dobře a se Zdislavou jsme dokonce nešťastně prohráli. Každý nakupuje nové hráče a my staří stárnem,“ tvrdí. Bílý se také prosazuje střelecky, samozřejmě z penalt. „Byla to penalta v Pěnčíně, ve Vratislavicích a proti Žibřidicím. Naposledy proti Vesci, jak jsme vyhráli 9:0, jsem za stavu 0:0 šel kopat penaltu, ale gólman mi střelu vyčáp,“ vypočítává.

V posledních dvou zápasech Osečná vyhrála shodně 9:0. „Vypadá to, že jsme sehraní. Ještě to není stoprocentní, musíme vychytat takové ty mouchy. Pokud se udrží stejný kolektiv, budeme se určitě příští sezonu pokoušet o postup. Ale hlavně bude záležet na mladších, aby poctivě chodili na tréninky,“ ví své.