Kolem 09:15 se ji podařilo kyvadlově zprůjezdnit a v 11:00 byl podle informací z místa úsek průjezdný téměř bez problémů. Lavina tuto silnici zasypala i před dvěma lety. Auta dnes měla problémy i na R35 mezi Turnovem a Libercem a na řadě dalších míst, hlavně v horských částech kraje. Na horách podle silničářů přes noc napadlo i více než 20 centimetrů nového sněhu. Jsou kvůli němu komplikace i na železnici. Vlaky stále nejezdí v úseku Tanvald - Harrachov.

V regionu opět sněží, řidičům nákladních aut proto silničáři radí, aby raději vozidla odstavili. Cesty se pluhují, aby mohla začít působit sůl. "Stále nám tady silně fouká, takže na silnice padají větve," řekl hlavní dispečer společnosti Silnice LK Pavel Pospíšil. Řidiči by měli jezdit opatrně a pomalu.
Před polednem byla situace nejhorší na silnicích kolem Vysokého nad Jizerou až směrem k obci Příkrý nedaleko Semil. "Tam to velice silně zafukuje. Máme dohodu s Policií České republiky, že v tomto úseku bude omezen průjezd, protože silnici nedokážeme udržet sjízdnou," vysvětlil Pospíšil. V úseku podle něj uvízlo i několik aut.

Dopoledne byly problémy i na R35 od Turnova na Liberec v jeřmanickém kopci, za odbočkou na Jablonec nad Nisou, kde uvízl kamion. Podle dispečera se úsek podařilo poměrně rychle zprůjezdnit a pomalý pruh rychlostní silnice byl krátce poté sjízdný bez problémů. "Jezdí tam v tandemu dva sypače," řekl před 09:00 dispečer.

V regionu se od rána stala i řada nehod. Například na silnici z Dětřichova směrem na Frýdlant skončilo podle policie několik vozidel v příkopu. Osobní auto bouralo i na R10 u Příšovic. U Hrádku nad Nisou narazil autobus do sloupu elektrického vedení, havárie ale skončila bez zranění. Kvůli sněhové vánici je neprůjezdná i Jilemnická ulice v Lomnici nad Popelkou.
Vlaky od rána nejezdily v úseku mezi Smržovkou a Josefovým Dolem na Jablonecku. Podle informací na stránkách Českých drah byl kolem 11:00 provoz obnoven. Mezi Tanvaldem a Harrachovem se s tím počítá až po 12:00. Problémy kvůli sněhu byly ráno i na trati mezi Libercem a Frýdlantem. Tu se ale podle informací ČD podařilo kolem 07:00 zprůjezdnit.
Blanche