Zaparkovat auto na novém místě je nyní možné podélně po obou stranách v dolní části Dobiášovy ulice u Zeleného Údolí. Díky tomuto kroku se podařilo vyřešit i problém s překračováním povolené rychlosti ve zmíněném místě.

„Jediným místem, kde existovala možnost rychlého a logického řešení parkování, je právě ulice Dobiášova, která je velmi široká a neodpovídá současným trendům bezpečnosti městských komunikací. Široké silnice svádějí řidiče k vyšší rychlosti a nedodržování pravidel silničního provozu. Jízdní pruhy mají nyní tři metry, což je v místě s limitem 50 km/h pro osobní vozidlo více než dostatečné," uvedl David Novotný z libereckého magistrátu.

Problém s parkováním je na každém sídlišti. Obyvatelé jsou proto z nových parkovacích stání nadšení.

„Jsem ráda, že se tu našlo místo, kde se mohla nová parkovací místa vytvořit. Na některých sídlištích to totiž možné už vůbec není. Navýšili třeba kapacitu o maximálně 20 aut a už dál nemají kam, kdežto u nás se to podařilo zvednout o více jak 80 míst," míní Květa Jadrušová, obyvatelka sídliště Rochlice.

Rekonstrukce krajnice komunikace a změna vodorovného a svislého dopravního značení přišla na zhruba čtvrt milionu korun.(haš)