Nehoda osobního auta se stala před 10. hodinou dopoledne, zhruba 800 metrů před sjezdem na Jablonec. Auto tam sjelo do příkopu. Na místě nyní zasahují záchranáři. 

"Ve voze by měly být dvě zaklíněné osoby, jejich stav je závažný," informoval ředitel záchranné služby Stanislav Mackovík. 

Na místě zasahuje letecká i rychlá záchranná služba, hasiči i policie.

Na severu Čech napadl další sníh, silničáři radí opatrnost

Liberec - Na severu Čech napadlo do dnešního rána až 20 centimetrů nového sněhu, nejvíc je ho v Krkonoších a Jizerských horách.

Místy ale stále sněží. Silnice jsou s opatrností sjízdné, i na hlavních tazích ale leží vrstva rozbředlého sněhu, která může klouzat. Pozor by si měli dát hlavně řidiči kamionů, mohou mít potíže ve stoupáních. Žádné problémy ale zatím hlášeny nejsou. 

V Ústeckém kraji zůstává pro dopravu stále uzavřena silnice z Horního do Dolního Žlebu na Děčínsku. Důvodem ale není sníh, silnice je zaplavená vodou z rozvodněného Labe. Na Labi v Děčíně stále platí první povodňový stupeň, voda už ale klesá a vzhledem k ochlazení se očekává postupný návrat k normálu. První povodňový stupeň platí také na Flájském potoce v Českém Jiřetíně.

Silnice jsou nesjízdné pro kamiony. Čtěte zde:

Jinak jsou všechny silnice v Libereckém i Ústeckém kraji průjezdné a sjízdné. Hlavní tahy jsou většinou mokré, místy leží vrstva rozbředlého sněhu. Na silnicích nižších tříd a v horských oblastech je na silnicích ujetá vrstva sněhu krytá posypem. V Jizerských horách se mohou tvořit sněhové jazyky a závěje. Teploty na severu Čech se pohybují od dvou do sedmi stupňů pod bodem mrazu.