„Poměrně velký zájem o tuto prestižní pozici byl pro magistrát příjemným překvapením,“ uvedl tiskový mluvčí. „Každopádně je to výhodou, protože má komise mnohem větší výběr, a tím pádem může více položit důraz na kvalitu kandidáta, kterého navrhne radě města a primátorovi na obsazení postu ředitele městské policie,“ doplnil.

Místo ředitele libereckých strážníků je neobsazené od poloviny března, kdy náhle skonal následkem srdečního selhání dlouholetý ředitel městské policie a bývalý okresní ředitel Policie ČR Čestmír Hřebík.

Na místo velitele ozbrojené složky města, který nese odpovědnost za bezpečnost obyvatel krajského města, se přihlásilo deset zájemců. Tiskový mluvčí magistrátu však zdůraznil, že jméno kandidáta na post ředitele ještě zaznít nemusí.

„Samozřejmě může dojít také k tomu, že výběrová komise nedojde k jednoznačnému rozhodnutí a bude se konat další kolo. Následně vybraného kandidáta doporučuje komise radě města a ta po projednání primátorovi města, který se rozhodne, jestli vybraného kandidáta jmenuje,“ popsal postup mluvčí.