Město bude reklamovat vanu nedávno otevřeného lesního koupaliště. „Jsou tam netěsnosti, firma to neodevzdala tak, jak měla, připravujeme reklamaci,“ potvrdil primátorův náměstek Jan Korytář. Po sezoně by se měla nádrž vypustit a přespárovat.

Ještě předtím ale nechá město vysychající lesní koupaliště doplnit dalšími cisternami s vodou z Harcovského potoka, tentokrát za městské peníze. V úterý o tom rozhodli liberečtí radní.

Lesní koupaliště otevřelo před třemi týdny a sužuje ho nedostatek vody. Cisterny s vodou k němu proto směřovaly už před otevřením, což vzbudilo rozruch a otázky. Zhruba dvacet cisteren tehdy z vlastní kapsy zaplatil primátorův náměstek Jan Korytář.

Tentokrát už transport vody zaplatí město. Radní odhlasovali maximální částku 300 tisíc korun. „Počítáme, že vyčerpáme maximálně 150 tisíc, záleží na počasí,“ uvedl Korytář.

Proti dovážení vody do průtokového koupaliště se ostře vymezuje liberecký primátor Tibor Batthyány. Ten návrh v hlasování nepodpořil. „Veřejné peníze létají oknem nebo potokem a volič je spokojen,“ napsal na Facebook.

Korytář rozhodnutí odůvodnil tím, že radní na stejné schůzi podpořili i jiné akce, například běžecký závod. „Pokud je vůle podpořit jednodenní závod pro 2500 lidí, proč bychom nemohli podpořit i rekreaci na koupališti,“ vysvětlil Korytář. Že situaci takto nejde řešit donekonečna, přiznává i on. „Připravujeme řešení, jak zajistit dostatek vody,“ řekl Korytář s tím, že více informací poodhalí v příštím týdnu.

Lesní koupaliště po dlouhých letech otevřelo 13. července. Nachází se v lokalitě Lidové sady na Jizerském potoce. Pro návštěvníky je otevřené bezplatně každý den od 7 do 22 hodin. K dispozici je zde i občerstvení.