Park o rozloze 3 tisíce metrů slouží lidem z okolí zatím jako veřejně přístupná zeleň, přestože je v soukromých rukou. Nyní se obyvatelé výstavní čtvrti obávají, že by jej brzy mohly zaplnit domy.

Na demonstraci proti možnému zastavění parku si mladí lidé přinesli také transparenty s hesly – Nechte nám park! Je to park a ne stavební parcela nebo Kde si budou hrát vaše děti?

„Sem jsme chodili ještě s mateřskou školkou, tady jsme vyrůstali a tady jsme si dali první pusu. Park má pro nás velký význam. Chceme, aby tu zeleň zůstala, a ne aby tady stál místo ní barák,“ vysvětlil cíl demonstrace Martin Doležal. Na demonstraci lidé také proti případnému zastavění parku podepisovali petici. Dohromady na ní mají už téměř pět set podpisů.

Jak řekla Alena Dvořáčková ze sdružení Staré Město, boj proti možné změně parku na plochu, určenou k bydlení, vede sdružení už několik let. „Park byl prodán v roce 2006 v opakované dražbě. Prodej byl utajen i před technickými službami, které park i potom ještě udržovaly,“ uvedla Alena Dvořáčková.