„Situace byla obdobná jako v minulých letech. Číslo sedm je takový průměr, který k nám nechtěně zavítá každoročně,“ vysvětlila Šárka Glosová z libereckého útulku. Dva psi měli to štěstí, že je jejich majitelé začali ihned postrádat a své miláčky začali ihned hledat. Mopsík a ovčák, kteří v útulku skončili, se již vrátili domů.

V návratu k jejich majitelům jim pomohli i strážníci liberecké městské policie. „Strážníci prováděli během silvestrovské noci tři odchyty psů. Zároveň se na nás obrátili majitelé německého ovčáka z Jeřmanic a mopse z centra města s žádostí o pomoc. A právě tito dva psi byli mezi těmi, které strážníci odvezli do útulku,“ vysvětlila Daniela Bušková, tisková mluvčí Městské policie Liberec.

Spousta majitelů psů však podobné situaci předchází zklidněním svých miláčků ještě předtím, než silvestrovské hlučné oslavy začnou.
„Dávám svému psovi sedativa, aby Silvestra prospal. Je vždy z ran z petard hrozně vyplašený a myslím, že by byl schopen utéct, ačkoliv by se od nás normálně nehnul,“ vysvětlila Petra Procházková z Liberce, majitelka osmiletého slovenského čuvače.