Deníku to řekl tiskový mluvčí liberecké teplárny Jan Piskáček. „Teplo dodáváme všem. Poměrně významná část odběratelů totiž stihla do začátku nového roku podepsat nové smlouvy na dodávky tepelné energie,“ potvrdil Jan Piskáček.

Podle něj šlo především o odběratele, kteří nebyli zastupování nikým ze sdružení Teplo za 399,90!. Právě ti se na konci roku ocitli v jakémsi vzduchoprázdnu. Předběžné opatření Energetického regulačního úřadu se jich netýkalo a zároveň v ruce nedrželi ani nové smlouvy o dodávkách tepla pro nadcházející rok. Reálně jim tak hrozilo, že zůstanou od prvního ledna bez pravidelných dodávek tepelné energie.

Podle představitelů teplárny se tak vlastně málem stali oběťmi sporů, které trvají téměř dva roky a teplárna je vede se sdružením Teplo za 399,90!. To teď s napětím čeká na rozhodnutí Energetického regulačního úřadu. Ani konečné rozhodnutí Energetického regulačního úřadu, které by mělo být veřejnosti známé do konce ledna, však nemusí spor mezi libereckou teplárnou a sdružením Teplo za 399,90! ukončit.

Členové sdružení totiž očekávají, že jim dá úřad za pravdu a zruší nejen dodatky nových smluv, které jsou podle nich příliš jednostranně nastavené, ale také účtování cen tepla v podobě, jakou odběratelům nabízí liberecká teplárna.

„Pokud Energetický regulační úřad rozhodne v některém z těchto bodů jinak, obrátíme se zřejmě v rámci odvolání na správní soud. Jestli ale bude jeho rozhodnutí z našeho pohledu kladné, nové smlouvy samozřejmě podepíšeme,“ řekl Deníku již před časem předseda Stavebního bytového družstva Sever Petr Černý.