Z crossového kola značky Schwinn, které spolu s dalšími cenami věnoval cyklosport Kerda – hlavní partner Jarního cyklovýletu 2010, se v sobotu radoval Jaroslav Jánošík z Liberce. Jako šťastného výherce jízdního kola jej vylosovali pořadatelé Jarního cyklovýletu.

„O soutěži jsem se dočetl v místních novinách. Kolo se mi velmi líbí. Měl jsem dvojité štěstí, protože je crossové a přesně bude plnit účel, na který ho potřebuji. Bude to zatím moje nejlépe vybavené kolo. Současné kolo mi už dosluhuje, což bylo na cyklovýletu vidět a dokonce i slyšet,“ poznamenal majitel nového kola Jaroslav Jánošík. „Na kole jezdím v podstatě každý den. Kdysi jsem jezdíval i na celodenní výlety. V současnosti využívám kolo hlavně na cestu do práce, na menší nákupy a například na vyřizování záležitostí na úřadech,“ doplnil.
Cyklovýlety po stezkách v Liberci a okolí připravují lidé z občanského sdružení Cyklisté Liberecka pravidelně.

Tentokrát se na startu před radnicí sešlo dvaapadesát milovníků jízdy na kole. Peloton se vydal na trasu přes Staré Pavlovice, Mníšek až do Oldřichova v Hájích. Zdatnější skupina si ještě vyšlápla kopec ke Kozovi.

„Měli jsme ale pro účastníky nachystány i další ceny. Kromě dětí, které dostaly pexesa, bublifuky a další drobnosti, si přišla na své většina účastníků. Celkem jsme totiž losovali 28 cen. Další ceny věnovala do soutěže oční optika Medioptika,“ řekl jednatel sdružení Cyklisté Liberecka Jiří Rutkovský.

Na cestě čekalo účastníky několik zastavení. Tam, kde peleton křížil cestu automobilům, jim pomohla hladce projet hlídka městské policie. „Na dalších zastávkách si účastníci výletu prohlédli několik zajímavých míst, ať už nedávno vybudované úseky cyklostezek, nebo naopak krizová místa, nebezpečná pro cyklisty,“ uvedl Jakub Důra za pořadatele akce ze sdružení.
Většina cyklistů zvolila společný návrat do Liberce. Přitom objevila málo známou, ale atraktivní trasu, takzvaně přes Ameriku.