Frýdlant

Za Frýdlant jsou na dnešní odpoledne zváni všichni příznivci leteckého modelářství. V prostoru bývalého polního letiště, které se nachází asi tři kilometry od Frýdlantu po Novoměstské silnici, se koná mezi jednou a čtvrtou hodinou odpolední třetí ročník modelářského leteckého dne. Připraveny jsou ukázky pilotáže různých leteckých modelů. Při špatném počasí se akce ruší.

Liberec

Dobové tržiště Libereckého jarmarku se dnes otevírá už v 9 hodin. Regionální tržnice, potulní muzikanti, kejklíři a šermíři zaplní Benešovo náměstí i prostor mezi radnicí a divadlem. Jarmark uzavře ve 21.30 hodin ohňová a taneční show

Liberečtí umělci se dnes představí pražskému publiku v industriální budově a improvizované galerii Kokpit na Malostranském náměstí. Velká kulturní akce se koná pod hlavičkou sdružení DrinkArt, které v minulosti organizovalo umělecké přehlídky ve schátralé budově libereckých lázní. Podle organizátorů bude prezentována malba, ilustrace, grafika, design, oděv, hudba, fotografie a divadlo. Přehlídka začíná v 16 hodin. 

V jednu hodinu odpoledne dnes začínají v Dlouhém Mostě tradiční Dlouhomostecké slavnosti. Konají se na místním fotbalovém hřišti. V půl druhé je zahájí soutěž se starými hasičskými stříkačkami v netradičním požárním útoku, v půl páté je oživí Čenda s harmonikou. V programu je i vystoupení P. F. Stylu nebo skupiny Hluchýmu do vrat. V průběhu odpoledne bude vyhodnocen souboj o největší tvarohovou baštu nebo fotosoutěž. Pro děti je připravena skluzavka, trampolína nebo projížďka na koni.

Už jen dva dny máte na to, abyste mohli zhlédnout produkci cirkusu Bernes, který rozložil své šapitó na liberecké Letné, poblíž Kauflandu. Vidět můžete představení se vzácnými hřebci nebo opičí hřiště. Dnes začíná produkce v 15.00 a zítra, v neděli 15. června, pouze v 11.00 hodin.