Hraniční přechod do Polska v Harrachově je opět průjezdný i pro nákladní dopravu. Kamiony nemohly kvůli sněhu frekventovaným úsekem jezdit od noci na čtvrtek. Přechod byl otevřený jen pro autobusy a osobní auta, řekl ČTK hlavní dispečer společnosti Silnice LK Pavel Pospíšil. Policie ale řidiče kamionů vyzývá, aby se kvůli závodu na lyžích na polské straně hranic raději do soboty Harrachovu vyhnuli a jezdili přes Hrádek nad Nisou nebo Náchod.

Silničáři v horských částech Libereckého kraje pokračují v uvolňování některých dosud neprůjezdných silnic a z vozovek také odstraňují tající vrstvu sněhu, kvůli níž se tvoří koleje. Pracují na několika zavřených úsecích silnic na Semilsku nebo Jablonecku a podle Pospíšila se předpokládá, že do večerních hodin budou sjízdné. Na Semilsku dnes byly neprůjezdné dvě silnice v okolí Lomnice nad Popelkou, na Jablonecku několik menších cest blízko Tanvaldu.

Kvůli sněhu jsou už od rána problémy na trati mezi Tanvaldem a Harrachovem. V úseku Tanvald - Kořenov je zajištěna náhradní autobusová doprava. Horší je to však mezi Kořenovem a Harrachovem, kde jsou podle informací Českých drah náhradní spoje nepravidelné kvůli špatné sjízdnosti silnic.

Některé vlaky odpoledne nejezdily ani mezi Libercem a Frýdlantem. Na trati z Liberce do Hradce Králové, v úseku mezi Hodkovicemi nad Mohelkou a Rychnovem u Jablonce nad Nisou, způsobila komplikace závada na nákladním vlaku.

Přehled neprůjezdných silnic V 8.00