Před cestou do zahraničí si většina turistů směňuje peníze země, do které cestuje. Je výhodnější vyměnit peníze v bance nebo ve směnárně?
Obecně platí, že výhodnější je měnit peníze ve směnárnách. Kurzy jsou obvykle výhodnější a v drtivé většině neplatíte žádné poplatky.

Jaký kurz je třeba sledovat na kurzovním lístku bank a směnáren?
Kurz na lístku je brán z pohledu směnárny, pokud tedy kupujete cizí měnu v hotovosti, sledujte na kurzovním lístku sloupec „Valuty Prodej".

A na co si dát při výměně pozor?
V některých směnárnách (nejčastěji v Praze) si dejte pozor, zda inzerovaný výhodný kurz neplatí pouze při výměně vyšších částek (například nad třicet tisíc korun), nebo zdali nejsou nějaké skryté poplatky.

O které měny je v letních měsících největší zájem?
Obvykle největší zájem je o chorvatské kuny a eura, také se každoročně zvyšuje zájem o bulharská leva a turecké liry.

Máte těchto měn dostatek? Nemůže se stát, že bude například nedostatek chorvatských kun?
V loňském roce se nám ani jednou nestalo, že bychom nebyli schopni uspokojit poptávku po chorvatských kunách a pevně věříme, že tomu tak bude i letos. Naše nově otevřené pobočky v Liberci na Pražské ulici 22 nebo v obchodním centru Nisa budou v letních měsících zásobeny dostatečným množstvím těchto měn.

Není lepší si peníze vyměnit až v zahraničí?
Není, kurz, za který byste v tamních bankách mohli prodat vaše české koruny, by určitě nebyl výhodnější než při směně v Česku. Navíc by se vám ani v mnohých evropských zemích nemuselo podařit koruny udat.