Kostka vedle libereckých lázní, která má sloužit jako depozitář s kancelářemi a sklady pro umělecká díla galerie, bude pravděpodobně hotová dříve než samotná revitalizace lázní.

„Je to logické. Tady jsme stavěli novou budovu a to je většinou rychlejší než restaurování," řekl stavbyvedoucí Martin Dvořák.
V městských lázních se teď na každém rohu pohybují hlavně štukatéři. „Skoro celý objekt se připravuje na výmalbu," vysvětlil Dvořák.
Na objektu se bude pracovat nepřetržitě i přes celou zimu. „V současné době také řešíme způsob vytápění a zateplení tak, aby se zde mohlo pracovat i v mrazech," uvedl stavbyvedoucí.

Velký posun jde vidět i zvenčí budovy, kde je z velké části už opravena také fasáda. Na zimu se podařilo také připravit anglické dvorky. Na jaře se s terénními úpravami bude pokračovat.

Přesnější obrysy dostává i prostor v přízemí s velkými okny, kde má vzniknout kavárna. „Bude tu i rampa, aby se lidé na vozíku sem bez problému dostali. Na Internet café bude vypsáno speciální výběrové řízení," podotkl Lukáš Martin, náměstek primátorky pro rozvoj, dopravu a technickou infrastrukturu.

Provozní doba kavárny by měla být podobná té galerijní, ovšem pokud bude delší, návštěvníci se dál do objektu nedostanou díky elektronickému zabezpečení.

Městské lázně celou dobou přeměny provází dohady o tom, zdali jsou nebo nejsou předražené. Poslední dva posudky ukázaly, že stavba za 300 milionů předražená je. A to až o 60 milionů korun. Radnice s tím ale nesouhlasí a v případě potřeby se chce hájit i u soudu. Regionální rada Severovýchod o případném krácení dotace rozhodne za čtvrt roku.