„Novoročnímu výstupu na Ještěd tentokrát přálo relativně vhodné počasí. Teploty těsně pod bodem mrazu, konečně alespoň minimální sněhový poprašek, který dodal výstupu příjemný pocit opravdové zimní atmosféry. Také informace od návštěvníků potvrdily naše předpoklady o vyšší účasti, protože někteří novoroční lyžaři, ať běžkaři či sjezdaři, se z důvodu nedostatku sněhu tentokrát připojili k nám.

A tak mohu zodpovědně prohlásit, že jsme spolu s dalšími pořadateli KČT na dalších významných vrcholech a rozhlednách Libereckého kraje zahájili, doufám, úspěšnou turistickou sezónu pro celý rok 2016," okomentoval letošní Novoroční výstup na Ještěd Bořivoj Pohl, předseda pořádajícího Klubu českých turistů TJ Lokomotiva Liberec.

Všichni účastníci obdrželi na vrcholu specifický pamětní list, tentokrát věnovaný lanové dráze s připomínkou 40. výročí uvedení do provozu po její náročné generální rekonstrukci. K dispozici byly i nové originální kovové odznaky, aktuální příležitostná razítka, pohlednice a samolepky.

Turisté pomáhali vozíčkářům

„Naším novoročním výstupem jsme se připojili k ušlechtilé tradici „Novoroční čtyřlístek", která drobným finančním vkladem za odznáček, od účastníků získává prostředky k využití pro stavbu a vyznačení turistických tras pro vozíčkáře. Bylo vybráno celkově 2 135 korun," doplnil Bořivoj Pohl.

„Velkou oblibu si výstup na Ještěd získává v poslední době u účastníků se čtyřnohými miláčky, kteří mohou na vrcholu pro psy obdržet i speciální diplomy i „psí novoroční známky"," upozornila Blanka Daníčková z Krajského úřadu v Liberci, který byl partnerem akce. „Poděkování za zdařilý ročník patří vedení hotelu Ještěd, který vytvořil příjemné podmínky pro návštěvníky ve svém bufetu a hotelové restauraci," dodala.