Nemocnice tím zareagovala na dlouhodobě nevyhovující provoz výtahů v největší a nejvíce frekventované budově nemocnice a pro účely generální opravy vyčlenila ze svého rozpočtu celkem čtyři a půl milionu korun.

„Chceme lidem zajistit komfortní, spolehlivý a variabilní pohyb po budově, ve které doposud využívali velmi opotřebovanou technologii z roku 1996,“ odůvodňuje postup nemocnice předseda představenstva Luděk Nečesaný.

„Cílem je realizovat opravy tak, aby měly co nejmenší dopad na pacienty, personál i návštěvníky. Aby byla zajištěna absolutní bezpečnost všech osob v objektu, a to po celou dobu stavebních úprav. Z tohoto důvodu byly také naplánovány do času letních prázdnin,“ dodal Luděk Nečesaný.

Opravy s sebou ponesou výrazná omezení v režimu vertikální přepravy především zdravotnického personálu, mobilních pacientů a návštěv.
„Z tohoto důvodu prosíme návštěvníky nemocnice, kteří zamíří ve zmíněném termínu do Pavilonu interních oborů, aby využívali dva zbývající výtahy, které zůstanou bez omezení v provozu. Je však nutné předpokládat, že dojde k prodloužení časů při čekání na výtah.

Současně je možné využívat k přesunu na jednotlivá oddělení pavilonu centrální schodiště. O pravidlech využívání výtahů seznámí návštěvníky informační tabulky,“ sdělila Deníku tisková mluvčí Krajské nemocnice Liberec Alexandra Kittnerová.

Pro zajištění urgentní přepravy pacientů bude vyčleněna osoba obsluhující výtah s trvalým telefonním spojením se všemi zdravotnickými provozy. Rekonstrukce potrvá do 8. září.