Organizátoři s sebou vezmou ale také úspěšné novinky loňského roku. Například Mořeplavce - hru na motivy objevování a dobývání nových oblastí světa. V loňském roce hra získala několik ocenění. K vidění budou také vědomostní hry. Jak už název napovídá, tak ve hře Fauna si mohou hráči odhadovat, kde žijí různá zvířata a jak jsou velká.

Zeměpisné znalosti si návštěvníci ověří v cestovatelské hře Bez hranic, při které si také důkladně procvičí mapu Evropy nebo Spojených států. „V této hře totiž není tak důležité, jak jsou jednotlivé země od sebe daleko, ale kolik hranic při cestování překročíte. Takže překvapivě z Gruzie do Norska (2 hranice) to je blíž než z České republiky do Chorvatska (3 hranice),“ poznamenal za pořadatele Petr Horčík z čajovny.

Stejně jako při minulých ročnících festivalu i letos bude jeho součástí přehlídka hlavolamů. Kromě různých dřevěných a kovových si mohou zájemci vyzkoušet i dětské hlavolamy firmy Smart. „Sice jsou brány jako dětské, protože ty jednodušší jsou pro děti od tří do čtyř let, ale potrápí se u nich i dospělí. Každý hlavolam má totiž kolem padesáti úkolů, ve kterých zakrýváte pirátské lodě nebo zvířata v džungli nebo umísťujete lední medvědy na kry, aby je nesnědli eskymáci,“ prozradil Petr Horčík. Vstup na festival je zdarma.