„Autobusová linka MHD č. 81 bude jezdit ve dnech 26.  – 29. července na trase Fügnerova – Rybníček – Nádraží – Areál Vesec," upřesnil Jan Král z Odboru kanceláře primátorky.

Autobus bude v podstatě kopírovat hudební program na festivalu, vyjíždí vždy hodinu před začátkem programu a končí hodinu po ukončení programu daného dne. Ve čtvrtek poprvé vyjede z terminálu na Fügnerově v 16.00, v pátek ale vyjíždí už v 11.00, stejně jako v sobotu a neděli. Poslední spoj pojede po skončení závěrečné kapely, v pátek a sobotu ještě ve 3.20, ve čtvrtek o půlnoci a v neděli po koncertu Dana Landy ve 22.45.

Autobusy pojedou ve vymezeném čase každou čtvrthodinu a budou fanoušky sbírat na dalších dvou zastávkách. Jízdné se platit nebude, náklady na dopravu hradí pořadatel.

Jednou z posledních novinek na soupisce Benátské noci je takzvaný „Živý facebook", který přijede představit nezisková organizace Na Zemi. Ta chce mezi návštěvníky festivalu rozpoutat diskuzi o pracovních podmínkách v rozvojových zemích, kde vzniká většina našeho spotřebního zboží. A podnítit je k zamyšlení nad tím, jak souvisí tyto mnohdy otřesné pracovní podmínky s životem Čechů či Evropanů. Návštěvníci budou moci na jednotlivé příspěvky reagovat, označovat je „líbí se mi", anebo budou své komentáře vpisovat přímo na zeď.