Na spolupráci nejen v terénu, ale i při předávání informací a podkladů k vyšetřování se dohodli minulou středu v Hrádku nad Nisou zástupci státní a městské policie společně s bogatyňským komisařstvím.

„Jde především o dobu z pátku na sobotu a ze soboty na neděli, kdy se lidé vracejí z hospod a diskoték. Zatím nevíme, zda se krádeží a vandalismu dopouštějí naši občané, či obyvatelé sousedního Polska. Chceme ale takovému jednání zabránit. Na veřejný pořádek proto budou dohlížet smíšené česko – polské hlídky,“ řekl hrádecký starosta.

S konkrétními případy se potýkají především v ulicích Žitavská a Oldřichovská. V prvně jmenované řádění vandalů odnesla místní zeleň, v té druhé zase nepřežily poštovní schránky a popelnice.

Již od 2. srpna tak budou na základě dohody v Hrádku na Nisou, Oldřichově a v Kopaczowě v terénu sloužit společné policejní hlídky.
Hlídky budou navíc v České republice používat polská služební auta a naopak, aby byl ještě více patrný fakt, že jsou tvořeny českými a polskými policisty. Polské hlídky navíc zesílí v průběhu páteční a sobotní noci, kdy se domů vrací návštěvníci hrádeckých podniků.

„Chceme dát jasně najevo, že tento problém řešíme. Smíšené hlídky by nám k tomu měli pomoci,“ dodal Půta.