„Se školou jsme byly jako děti v Lidicích na exkurzi. Pamatuji si, jak mne tam už tenkrát jako desetiletou či dvanáctiletou mrazilo. Teď, po letech, ve mně film vyvolal ty samé pocity,“ řekla Hana Kubíková z Liberce.

„Film je to krásný, ale hrozný současně. Jsem ráda, že jsem ho viděla a že jsme na něj šli do kina. Je to úplně jiný zážitek, než třeba doma na DVD,“ dodala divačka. Další mladá žena se svěřila, že film Lidice na ni zapůsobil tak silně, že na něj musela jít podruhé.

Lidice dává CineStar už pátý týden. Podle ředitele multikina Jaroslava Vrabce představuje snímek, co do počtu návštěvníků, nejúspěšnější český film za posledního půl roku.

„Přestože film promítáme už dlouho, od minulého čtvrtka do neděle jej zhlédlo 330 diváků. Lidem se Lidice hodně líbí, hlavně Karel Roden v hlavní roli. Na druhé straně je pravda, že po strhujícím zážitku není divákům moc do řeči,“ potvrdil Jaroslav Vrabec s tím, že snímek, který na příběhu synovraha mapuje poslední roky Němci vyhlazené vesnice, plánuje kino dávat ještě 14 dní až tři týdny.

Druhé liberecké multikino Palace Cinemas hrálo film poprvé už 2. června, má jej na programu už tedy skoro dva měsíce. I zde patří k divácky nejnavštěvovanějšímu českému snímku. „V prvním týdnu jsme měli Lidice vyprodané, a i teď, kdy snímek dáváme každý den čtyřikrát, máme až padesátiprocentní zaplněnost sálu. Je to velice emotivní film, muži vycházejí z kina oněmělí a neteční, ženy pláčou. Budeme ho hrát určitě ještě příští týden,“ řekl manažer kina Marek Piroch.