"Během cesty se mu přitížilo, a proto zastavil na nejbližším možném místě v lesním úseku u silnice třetí třídy číslo 27250. Stačil ještě vystoupit z auta, než ho zdravotní potíže zcela paralyzovaly. Ačkoliv po silnici projelo několik řidičů, nemohl jim ani máváním nebo jinou gestikulací dát najevo, že potřebuje pomoc. Ta ale nakonec přeci jenom přišla, a to od našeho kolegy, který tudy ve svém osobním volnu náhodou projížděl a jako jediný u něj zastavil. Všiml si především jeho nepřirozeného postoje u auta, a proto chtěl zjistit, co je toho příčinou,“ popsala situaci krajská mluvčí policie Ivana Baláková.

Zmíněný policista přišel k seniorovi blíže a okamžitě zavolal záchranku, čímž mu zachránil život. Sanita dorazila do sedmi minut a převezla muže do liberecké nemocnic. „Odtud ho domů propustili po dvou týdnech. Jeho ošetřující lékař k tomu řekl, že mu náš kolega přivolal sanitu doslova minutu po dvanácté,“ podotkla Baláková.

Šmoulové v Géčku.
Koumák, Silák i Šmoulinka. Modrobílé postavičky pobavily děti v Liberci

Zachránce na svém jednání nespatřuje nic mimořádného a v zaměstnání se s příhodou nikomu nesvěřil. Policii o ni informoval Jan Leopold Blaškovan. „Ředitel Krajského ředitelství policie Libereckého kraje Libor Špráchal mu za jeho velké přispění k záchraně života seniora poděkoval formou udělení kázeňské odměny,“ dodala mluvčí.