Muž, po kterém pátrá liberecká policie.Zdroj: Policie ČRNepříjemná událost se odehrála 14. srpna odpoledne. "Kolem půl čtvrté zavítal do směnárny v centru města Liberce neznámý muž. Během směny amerických dolarů využil nepozornosti pracovnice na přepážce, která mu omylem vydala vyšší částku, než jakou muž žádal a za kterou zaplatil. Přisvojil si tak v přepočtu více jak šest tisíc šest set korun," uvedl k případu tiskový mluvčí policie Vojtěch Robovský.

Po tomto muži nyní policie intenzivně pátrá. Je vysoký přibližně 170 cm a má řídké na krátko střižené tmavé vlasy. Při krádeži na sobě měl černé tričko s krátkým rukávem s červeným pruhem a s červeným logem firmy Nike. Jednalo se o cizince, který však hovořil velmi dobře česky. V případě dopadení a odsouzení mu může hrozit až jeden rok ve vězení.

"Pokud někdo muže poznal, nebo má informace o tom, kde se nachází, nechť policii kontaktuje prostřednictvím linky 158, nebo přímo na služebně Obvodního oddělení Liberec – centrum," dodal Robovský.