„Uskutečnit závod Světového poháru na Ještědu není tak jednoduché. Je to prestižní podnik a jde v něm o velké peníze,“ tvrdí však zástupce nájemce skokanského areálu Vít Pražák ze společnosti Sportovní areál Ještěd. Podle něj navíc musí o závody světové úrovně žádat lyžařský svaz. „My můstek a vše ostatní připravíme, ale ostatní je na svazu,“ dodal Pražák.

Přesto ze skokanských kuloárů zní informace o tom, že areál je špatně využívaný. „Oni tam ty závody nechtějí. Proč reprezentace raději jezdí do zahraničí a nepřipravuje se na libereckém můstku?“ ptá se jeden z bývalých skokanů, který si ale nepřál uvést své jméno.

S tím ale nájemce nesouhlasí. „I reprezentace tady občas trénuje. Loni tu byli dokonce i Italové nebo Rusové,“ kontroval Pražák. Bývalý skokan se také podivuje nad tím, že v areálu lze skokany i ubytovat, ale nikdo toho nevyužívá. „Mohli by tam pořádat soustředění, na můstek pár kroků, ale nikdo tam nejezdí. Divné,“ pokračuje.

„Uskutečnit závod Světového poháru na Ještědu není tak jednoduché. Je to prestižní podnik a jde v něm o velké peníze. Navíc o něj musí žádat lyžařský svaz, my jen připravíme můstek a samotný závod.“ Vít Pražák, zástupce nájemce areálu

I na toto obvinění ale Pražák nachází argument. „Ubytovací prostory skutečně nejsou moc využity, ale je to tím, že na liberecké Dukle jsou ty podmínky ještě lepší. Ty prostory tu ale máme k využití,“ brání se nájemce. Přesto se nabízí myšlenka, že skokanský areál, který byl před šampionátem zrekonstruován za více než 300 milionů korun, by mohl být více využit. „Podle mého je využití dobré. Koncem roku tu proběhlo Mistrovství republiky sdruženářů, v únoru tu budou skákat sportovci v rámci Zimního evropského festivalu,“ řekl Pražák.

Ale například v Harrachově, kde jsou také skokanské můstky, je situace obdobná. Světový pohár se tam měl uskutečnit po několika lety, ale nakonec neproběhl, sfoukl jej vítr. Před několika dny tam však proběhl závod v letech. Že je skokanský areál méně využívaný, připadá městu logické. „Můstky nemohou být tak využívané jako lyžařský areál, těžko si někdo vezme lyže a na víkend si odjede zaskákat na Ještěd,“ uvedla náměstkyně primátora pro sport dopravu a cestovní ruch Zuzana Kocumová.

Jaký máte názor na využití můstků vy? Diskutujte!