Přes den -9 stupňů, v noci až -20. „Příští týden můžeme čekat celodenní mrazy. V tomto období je to spíše neobvyklé,“ potvrdil mluvčí Českého hydrometeorologického ústavu Petr Dvořák. Sníh ale podle něj napadne jen ve vyšších polohách.

Námraza. Ilustrační snímek
VAROVÁNÍ: Liberecký kraj zasáhnou silné mrazy. Bude až na mínus 12 stupňů

Na předpověď počasí už zareagovala liberecká radnice, která se domluvila s oblastním spolkem Naděje, že nechá otevřené jejich denní centrum i přes noc, aby se lidé bez domova měli před zimou kam schovat.

NADĚJE OTEVŘE DENNÍ CENTRUM I PŘES NOC

„Začínáme už nocí z neděle na pondělí a podle dohody půjde o nejméně tři, ale možná i čtyři po sobě jdoucí noci, kdy Naděje otevře i v době od 20 hodin večer do 7 hodin ráno a město jí tyto náklady navíc uhradí,“ vysvětlil náměstek primátora Ivan Langr. O možnosti přenocovat v teple budou bezdomovce informovat sociální pracovníci a strážníci.

Bezdomovec. Ilustrační foto.
Liberec hledá dobrovolníky. Potřebuje zmapovat místa, kde žijí bezdomovci

Podle ředitele oblastního spolku Českého červený kříž Karla Studeného jsou připraveni pomoci městu s případným provozem záchranného stanu. Podle poslední evidence ze září 2017 se nachází na území města Liberec kolem 70 lidí bez domova nebo skrytém bezdomovectví, v zimním období jich ale patrně bude o něco více.