Událost byla Zdravotnické záchranné službě hlášena kolem čtvrt hodiny ranní. Muž utrpěl popáleniny, ale komunikoval a chodil. Protože v Libereckém kraji není specializované pracoviště, byl převezen do hlavního města. Záchrannou službu přivolali muži z domu Naděje v Jablonci nad Nisou, který lidem bez domova pomáhá.

Popálený muž tvrdil, že jeho stan v lese někde na Prosečském hřebenu stále hoří. „Proto dispečerka požádala jablonecké strážníky o pomoc s lokalizací místa možného požáru. Strážníci s hasiči shořelý stan našli, naštěstí v něm nikdo další nebyl. Hasiči celé místo zabezpečili a zbytky požáru uhasili," uvedla mluvčí magistrátu Jana Fričová.

V Jablonci nad Nisou i sousedním Liberci mohu lidé bez domova přečkat mrazivé počasí v denních centrech Naděje, která zůstávají otevřená i přes noc, protože noclehárny jsou plné. „Ne všichni ale do těchto center chtějí, často nechtějí dodržovat pravidla, třeba opilé je tam nepřijmou," řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Michael Georgiev.

Letošní mrazy už mají podle něj i první oběť. V Liberci v pondělí jeden bezdomovec umrzl, když ho lidé našli, záchranáři už mu pomoci nemohli.

V Libereckém kraji klesaly v úterý před rozedněním teploty na některých místech k minus 18 stupňům Celsia a mrzlo celý den. Silné mrazy čekají Liberecký kraj i v dalších dnech, podle meteorologů by ale měly být mírnější.

Mohlo by vás zajímat: Pane, nemáte ponožky? Noclehárna je plná, lidé bez domova shání teplé oblečení

Zdroj: Jiří Louda