Po bídném období před Štědrým dnem, kdy se zdejší areál dokonce na jeden den zastavil, zde díky nízkým teplotám nepřetržitě za pomoci sněhové techniky vyrábějí technický sníh. V příštím týdnu se zde proto otevřou další sjezdovky.

„Od pondělí bude pro lyžaře v provozu čtyřsedačková lanovka Černý vrch, čtyřsedačková lanovka Skalka bude sloužit zatím jako přibližovací dopravní zařízení k Liberecké sjezdovce, otevře se trať Liberecká a horní část Skalky, upravena bude rovněž Bucharka. V dalších dnech budou postupně upravovány a otevírány další tratě,“ potvrdila Deníku mluvčí provozovatele areálu, společnosti Snowhill, Radka Záhořová.

Dobré sněhové podmínky vládnou také v Bedřichově. Podle Pavla Bažanta ze společnosti SkiBižu se ve zdejších areálech intenzivně zasněžuje. Nově by navíc měla být zprovozněna například modrá sjezdovka na tanvaldském Špičáku.

Ideální podmínky nabízejí Jizerky i běžkařům. Upravené jsou tratě z Bedřichova přes Novou Louku a Hřebínek k Mariánskohorským Boudám a k přehradě v Josefově Dole. Z Jizerky pak na Smědavu k Souši, Protržené přehradě a na Mariánskou horu.