Na první lednový Večer v Naivním přichystalo divadlo opravdovou lahůdku. Experimentální divadlo Handa Gote Research & Development přiveze svou oceňovanou inscenaci Mraky, se kterou se dostalo i na prestižní festival Divadlo, jenž každoročně uvádí to nejlepší z české produkce předchozí sezóny. Představení uvede Naivní divadlo v úterý 21. ledna od 19.30.

Tanečnice Veronika Švábová vytvořila inscenaci, ve které pátrá v dějinách vlastní rodiny po důležitých momentech a zdánlivých maličkostech, které se v pamětích rodinných příslušníků dochovaly a do dnešního dne vytváří charakter rodinného společenství.

Multimediální hra

„Představení využívá různých multimediálních prostředků. Je spojené se vzpomínkami jejích rodičů na druhou světovou válku a na to, jakým způsobem rodina procházela tímto složitým obdobím. Je to subjektivní studie vlastní rodiny prezentovaná v sérii obrazů," láká na mimořádnou podívanou Stanislav Doubrava, ředitel Naivního divadla.

Minulé události žijí v naší paměti jen jako fragmenty, bez vysvětlení kauzálních souvislostí a právě takové je i vyprávění inscenace.

Jaké chyby znovu a znovu děláme stejně jako naši předci, aniž bychom se poučili? Co o nich vůbec víme? Můžeme vůbec pochopit jejich činy? Kterou část naší osobnosti jsme po nich zdědili? Jak budeme vypadat za 20 let, budeme-li tu? Co si skutečně pamatujeme a co je už naše fantazie? Co dnes vlastně znamená rodina? A kdo ještě umí upéct „mraky"?

Handa Gote Research & Development

Handa Gote Research & Development je česká umělecká skupina založená v roce 2003. Původně působila převážně jako fyzické divadlo zaměřené na práci s technologiemi. Postupem času se její práce dotýkala všech forem postdramatického a postspektakulárního divadla, performance a také hudebních a výtvarných aktivit. Blog Freestyle Bar je zaměřen právě na činnost skupiny na poli vizuálního umění. Základ tvoří objekty Handa Gote research&development vzniklé během prací na představeních, později také u příležitosti výstav skupiny. Handa Gote Research & Development je ve své práci ovlivněna kultem Cargo, japonskými estetickými kategoriemi Wabi/Sabi a Mono No Aware a také tradicí českého kutilství. Při práci na objektech kladou HG zvláštní zřetel na ruční práci a současně na tradiční, lidové nebo přímo primitivní způsoby zpracování materiálu. Všechny artefakty jsou vyráběny s vidinou praktického využití, všechny zastávají svou funkci praktickou, rituální nebo magickou. Všechny artefakty HG mohou být také chápány jako svého druhu silové objekty.

Handa Gote Research & Development: MRAKY

Kdy: úterý 21. ledna

od 19.30

Kde: Naivní divadlo, Liberec