Nedělní slunečné odpoledne, mladík na motocyklu Kawasaki, rychlá jízda a navíc v protisměru v serpentinách mezi Železným Brodem a Loužnicí. Výsledkem je dopravní nehoda, která se připsala na černou listinu motorkářům.

„Pětadvacetiletý motocyklista v pravotočivé zatáčce nepřizpůsobil rychlost silnici a vyjel do protisměru. Čelně narazil do protijedoucího automobilu. Následně došlo ke zranění motocyklisty, kterého z místa transportovala letecká záchranná služba do liberecké nemocnice,“ informovala policejní inspektorka Dagmar Sochorová.

Serpentiny mezi Železným Brodem a Loužnicí patří mezi vyhledávané „atrakce“ motorkářů z celé České republiky. Před dvěma lety, kdy docházelo v tomto úseku k častým smrtelným nehodám, učinila policie značná opatření. „Silnici jsme opatřili takzvanou optickou brzdou, přibyly antireflexní značky před zatáčkami a značky k omezení rychlosti,“ připomněla mluvčí jablonecké policie Ludmila Knopová.

Podle železnobrodského starosty Václava Horáčka měly nejvíce pozitivní vliv na snížení nehod motorkářů zvýšené hlídky policistů. „Myslím, že hlídky se osvědčily už jen proto, že na zmiňovaném úseku nedošlo loni k žádné smrtelné nehodě,“ míní starosta Železného Brodu.

A opravdu, v loňském roce došlo ke dvěma nehodám malých motocyklů a k 25 velkých motocyklů. Žádná nehoda neskončila smrtí. „Číslo není vždy obrazem viníka nehody, ale účastníků,“ podotkla Knopová.

Nedělní střet však není první letošní nehodou motocyklisty na Jablonecku. Už v lednu tohoto roku ve Velkých Hamrech skončila jízda mladého motorkáře tragicky.
„Každopádně chceme jednat s policií a opět posílit policejní hlídky v železnobrodských serpentinách,“ dodal starosta Václav Horáček.

Nedělní nehoda si kromě zranění vyžádala také vysoké škody na majetku, a to až dvě stě čtyřicet tisíc korun. Nehodou se i nadále bude policie zabývat.

V minulosti jako varování jablonecká policie sestavila z domácích nehod motorkářů CD s názvem Poslední jízda. Tu vysílali před dvěma lety na benzinové pumpě na okraji Železného Brodu. „Letos video na pumpě nebude, pokud by měl někdo zájem o jeho umístění, stačí nás kontaktovat,“ zmínila Ludmila Knopová.

Vyhledáváte adrenalinové zážitky?