Když policisté z Pohotovostního a eskortního oddělení v Liberci nedávno hlídkovali na silnici I/35, všimli si na výjezdu č. 14 ve směru na Liberec rychle jedoucího zeleno-černého motocyklu, na němž seděli dva lidé. Rozhodli se jej zastavit a zkontrolovat. Řidič motorky na jejich výzvu k zastavení nereagoval a začal ještě více zrychlovat. „Před libereckým tunelem se snažil podjet jedoucí vozidlo z pravé strany v prostoru, kde se komunikace úží do jednoho jízdního pruhu. Podjíždějící manévr ale skončil střetem s osobním vozidlem Hyundai a těsným zastavením před svodidly,“ popsala nehodu krajská mluvčí policie Klára Jeníčková s tím, že při střetu se nikdo nezranil. Motorkář i jeho spolujezdkyně měli za jízdy nasazenou přilbu.

Řidič motocyklu nereagoval na výzvy k zastavení a snažil se ujet. Měl nejen pozitivní test na drogy a platný zákaz řízení.Řidič motocyklu nereagoval na výzvy k zastavení a snažil se ujet. Měl nejen pozitivní test na drogy a platný zákaz řízení.Zdroj: KŘP LK

Dechová zkouška u řidiče motorky ukázala negativní hodnotu, ale test na přítomnost omamné a psychotropní látky vyšel s pozitivním výsledkem na amphetamin/metamfetamin. Policisté u něj našli průhledný sáček s obsahem zelené sušiny, u které provedený test prokázal přítomnost látky THC. Na místě mu tak uložili blokovou pokutu za přechovávání omamné a psychotropní látky. Dechová zkouška u jednapadesátiletého řidiče auta vyšla pozitivně, naměřená hodnota ukázala 0,59 a 0,64 promile alkoholu v dechu.

„Během kontrol v dostupných evidencích policisté také zjistili, že 45letý řidič motocyklu má vyslovený platný zákaz řízení pro všechny skupiny motorových vozidel do července letošního roku. Policisté z dopravního inspektorátu v Liberci tak zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ dodala Jeníčková.

Mohlo by vás zajímat: Legendární hračka opět dobývá dětská srdce. Tatra 148 se rodí pod Ještědem

Zdroj: Jiří Louda