„Oprava se protáhne na celou stavební sezónu. Počítáme s tím, že letos se to všechno nestihne,“ řekl vedoucí odboru dopravy libereckého magistrátu Pavel Rychetský.

Jeden z nejvytíženějších mostů v Liberci, po němž denně projíždějí tisíce automobilů mířících do nedaleké nákupní zóny v Pavlovicích komplikuje situaci především městské hromadné dopravě.

Uzavření mostu pro nákladní automobily a autobusy se totiž významně dotklo především provozu linky číslo 12 a spojů zajíždějících ke Globusu. Tyto přeplněné spoje tak musí objíždět téměř celé město po trase, která je vedena ulicemi Sokolská, Zhořelecká, a Generála Svobody.

„Projednáváme nové řešení trasy. Ta povede přes most v Norské ulici, jenž je sice také v havarijním stavu, ale stihne se opravit ještě v letošním roce,“ poznamenal provozní ředitel libereckého dopravního podniku Ludvík Lavička.

Za špatný stav mostu na Letné můžou kromě stáří a opotřebení i nekvalitní stavební materiály, které se v minulých desetiletích při stavbách hojně používaly. Nejde však o jediný most v havarijním stavu. Na nezbytné opravy silnic, mostů, opěrných zdí a přechodů proto město Liberec vyčlenilo letos ze svého rozpočtu 33,8 milionu korun.