"Tramvaj je v podobě, v jaké jezdila po modernizaci v dopravním podniku v Liberci, ale my ji chceme dát do historické podoby, to znamená s jedním čelním světlem a s historickým interiérem," přiblížil dopravně technický náměstek Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova Vladimír Šefr.

Na renovaci budou pracovat zaměstnanci mosteckého dopravního podniku, kteří mají dostatečné znalosti, zkušenosti a potřebné vybavení. Přesto může rozsáhlá renovace zabrat několik let. V Mostě pak bude tramvaj k vidění při mimořádném provozu. "Bude jezdit při speciálních příležitostech, bude možné si ji pronajmout a pevně doufáme, že ji budeme běžně vystavovat na dnech otevřených dveří dopravního podniku," uvedl ředitel mosteckého a litvínovského dopravního podniku Daniel Dunovský.

Ilustrační foto
Je rozhodnuto. Víme, které pobočky zruší Česká pošta na Liberecku

Na přepravu tramvaje do Mostu se díval také Jiří Benedikt. Na tomto typu vozu se v Mostě před více než čtyřiceti lety zaučoval jako nováček. "Je to krásný zážitek. Doufám, že ji dají hezky dohromady a ještě budu mít možnost se s ní svézt," svěřil se dlouholetý zaměstnanec mosteckého dopravního podniku.

V ústeckém dopravním podniku tramvaj několik let stála bez využití, ve městě jezdí pouze autobusy a trolejbusy. V podniku aktivitu mosteckého dopravce vítají. "Máme velkou radost, že se podaří tuto tramvaj zachránit a že jsme se s mosteckým dopravním podnikem dohodli na jejím prodeji za symbolickou jednu korunu," sdělila ředitelka Dopravního podniku města Ústí nad Labem Simona Mohacsi.